Wybieramy idealny stolik kawowy

21 września 2020

Dobry stolik kawowy musi być funkcjonalny oraz komfortowy w użyciu. Trzeba również mieć na uwadze, że jest to niebanalny detal wystroju salonu. Zależnie od naszych wymagań możemy wybierać spośród licznych typów stolików. Jaki jednakże będzie najbardziej odpowiedni?

Jak wybrać właściwy stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika trzeba wziąć pod uwagę parę czynników. Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać książki bądź czasopisma? W jakim stylu zaaranżowana jest przestrzeń salonu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko efektywnie wykorzystać niewielką powierzchnię pomieszczenia, ale również bez wysiłku zadbać o jego czystość. Można rozważyć też kupno modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku niedużej powierzchni do zagospodarowania, warto rozważyć zakup stolika z okrągłym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te w tradycyjnej formie. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są nie tylko wygodne, ale i pięknie się prezentują.

Uznaniem mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są zaprojektowane są w taki sposób, aby wsuwać jeden pod drugi. Oprócz tego modele w formie plastra miodu można swobodnie układać z dowolną liczbą modułów. Natomiast tym, którzy często pijają kawę w szerszym gronie, poleca się ławy oraz stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik z kolistym blatem będzie znakomitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt lub dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to warto rozważyć zakup stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z europalet. Niekonwencjonalną alternatywą jest używanie drewnianego pieńka bądź zabytkowego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika do kawy powinien sięgać poziomu siedziska, czyli mniej więcej 50-55 cm. Jeśli chcemy umieścić go z boku sofy, to optymalnie powinien sięgać do poziomu podłokietnika.