Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

20 listopada 2022

Zobacz, gdzie kupić okiennice wewnętrzne shutters.

Urządzając wnętrza, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, a więc firany oraz zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w polskim budownictwie

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, a więc można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek mieszkańców. Wykonuje się je z płyt MDF, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy instaluje się najczęściej na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się jeszcze okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne kojarzy je z ekranu telewizora bądź kina, bowiem tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w Australii.

Ozdobne okiennice typu shutters – sterowanie kątem lameli bez stosowania sznurów

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie wyglądają, mają one też praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, by zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, że są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader ciekawy wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Warto także zaznaczyć, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia żyłek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się wystające linki, uznają z pewnością za kolejny plus.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]