Warzysz piwo w domu? Będziesz potrzebować akcesoriów do alkoholu

11 grudnia 2021

Domowa produkcja napojów alkoholowych, niegdyś niezwykle popularna, dziś wraca do łask. Do poszukiwań skłaniają nas zarówno względy finansowe (nalewki przygotowane na własną rękę są o wiele tańsze od tych ze sklepu), ale również możliwość przygotowania trunków według własnych upodobań, chęć eksperymentów oraz zadowolenie płynące ze spożywania swoich alkoholi. Gros osób samodzielnie przygotowujących domowe napoje wybiera nalewki, cydr, piwo bądź wino, acz nie brak również miłośników tradycyjnego bimbru. Jednak niezależnie od tego, w jakich trunkach się specjalizujemy, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria.

Jakie akcesoria do alkoholu są najprzydatniejsze?

Wyrób alkoholu w domu nie byłby możliwy bez akcesoriów i naczyń do fermentacji – odpowiednich rurek, korków, pojemników czy balonów. Poza tym do każdego typu trunku wymagane są inne akcesoria – dla wina jest to na przykład prasa do owoców, a dla piwa – chłodnice i kotły. Do rozlewania alkoholi nieodzowne są z kolei takie akcesoria jak kapslownica lub korkownica. Na tym jednakże spis koniecznych akcesoriów się nie kończy, ponieważ butelki z alkoholem trzeba odpowiednio oznaczyć.

Akcesoria do alkoholu – kapturki termokurczliwe i etykiety

Etykiety na bimber bądź pozostałe domowe alkohole jesteśmy w stanie wykonać samemu. Znacznie przyzwoiciej będą jednakże wyglądać butelki z zabezpieczającymi korek kapturkami i ozdobnymi etykietami na wódkę, które możemy zaserwować w trakcie towarzyskich imprez albo bez wahania wręczyć krewnym w charakterze prezentu. Odrębny typ takich dodatków to etykiety weselne, które służą do dekorowania nie tylko na własnych trunków, ale też tych nabytych w sklepie i zaakcentować tym samym charakter przyjęcia.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]