Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

29 czerwca 2023

Sprawdź shuttersy w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wystrojem pomieszczeń w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można zastosować również w polskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła wnikającego do pokoju

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, mają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co sprawia, że wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia oraz przyjmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale również przytulne. Opcja wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia, co umożliwia np. pełne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć film, albo jego przyjemne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – świetna bariera przed hałasem

Możliwość kontroli dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże także z innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym latem łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters tworzą mocną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Zbiera się na nich mniej kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]