Praktyczny i estetyczny słoik z kranikiem

17 lipca 2022

Dalsze informacje o słoju z kranem.

Od wielu lat trwa renesans mody na słoiki. Przestaliśmy traktować je jako opakowanie do nabywanych w sklepie czy też przygotowywanych na własną rękę przetworów, a zaczęliśmy dostrzegać w nich pełnoprawne naczynia do podawania wielu deserów i napojów. Dużą popularnością cieszą się szczególnie duże Słoiki z kranikiem, które posiadają mnóstwo zastosowań. Jak można je wykorzystać? Gdzie przyda się słój z kranem? Z jakiego powodu choć jedna sztuka powinna znaleźć się w każdym domu?

Słój z kranem do domowych trunków

Jednym z atutów słoi z kranikiem jest fakt, że wspaniale nadają się one do wytwarzania domowych trunków – np. nalewek i likierów. Słoje mają spore objętości (najczęściej są to 4-litrowe słoje z kranikiem), co umożliwia wykonanie dosyć dużego nastawu. Szerokie wieko ułatwia ułożenie wewnątrz owoców lub ziół i późniejsze czyszczenie naczynia, zaś kranik sprawia, że bez trudu zlejemy gotowy trunek do butelek, łatwo i szybko usuwając zużyty surowiec bez potrzeby używania filtrów i wężyków.

Słój z kranikiem do serwowania

Słoik z kranikiem jest piękną dekoracją stołu, na którym go postawimy. To sprawia, że jest on często stosowany do serwowania napojów – zazwyczaj podczas przyjęć bądź rodzinnych uroczystości w ogrodzie. Słój z kranem doskonale sprawdzi się także w trakcie imprez dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nada się do podawania soków, oranżad, kompotów oraz lemoniad, a na przyjęciach dla dorosłych – drinków, wina lub ponczu. Jego zaletą jest także to, że kran zapobiega dostawaniu się do szklanki fragmentów owoców i osadów, dając klarowny napój.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]