Lampa solna – delikatne i kojące światło

18 marca 2022

Potrzebujesz lampy solnej? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Nieduże ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po świecie, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do produkcji przedmiotów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większych przeszkód można je dopasować do wystroju pomieszczenia, bowiem kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o takich samych kształtach ani strukturze krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem owych lamp, nadają im regularne formy, na przykład piramidy lub sześcianu.

Skąd wynika popularność lamp solnych?

Dużo ludzi wierzy, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest delikatny i uspokajający, zatem poleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres albo brak snu, bowiem dzięki nim można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na bibeloty i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii i aranżacji mieszkań.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]