Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – spowolnij proces starzenia się

28 grudnia 2020

Jeśli szukasz kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy, zobacz tutaj.

Również młodzieńcza skóra bez wyprysków wymaga należytej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić tok starzenia się tkanek i tym samym dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Głównie ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się nieestetycznych zmian, pośród których zmarszczki są wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów. W związku z tym tak ważne jest, by stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do typu skóry oraz wieku. Na szczęście nie jest to kłopotliwe, bo w sprzedaży dostępne są kosmetyki dostosowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co znajdziemy w ich składzie?

Głównym celem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków zawierają mocznik – czynnik, który łączy molekuły wody i tym sposobem powstrzymuje jej utratę, a oprócz tego czyni skórę bardziej miękką. Kremy tego rodzaju zawierają również tłuszcze zwane ceramidami, które również przeciwdziałają utracie wody, bowiem zapełniają przerwy między komórkami skórnymi. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. W odpowiednim nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe niepożądane czynniki, a przy tym umożliwia składnikom odżywczym wniknąć w głąb.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – dostosuj do wieku oraz rodzaju skóry

Kosmetyki przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka kategorii. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego dedykowany jest dany preparat. Przy jego doborze warto także mieć na uwadze, do pielęgnacji której partii ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się składem od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]