Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

29 sierpnia 2020

W tym miejscu kupisz toczki do jazdy konnej

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także umożliwiać regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]