Jakie właściwości oraz zastosowanie ma sól himalajska?

31 stycznia 2024

Sprawdź, gdzie zamówić różową sól himalajską.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, iż ma ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To oczywiście fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i kolor.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt przeróżnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, że jest w dużym stopniu bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, iż sól himalajska może wspierać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Wykorzystanie soli himalajskiej

Okazuje się, że sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Prócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią piękny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]