Delektuj się dobrą kawą co dnia – kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo

22 sierpnia 2020

Po więcej szczegółów o Cafissimo kapsułki skieruj się tutaj

Technika zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana u schyłku lat 70-tych i powoli zdobyła sobie tysiące sympatyków. Ten praktyczny proces pozwala na zaparzenie napoju wysokiej jakości w niesłychanie prosty sposób – wystarczy dodać wodę do pojemnika w stosownym urządzeniu, umieścić kapsułkę z kawą w dedykowanym zasobniku i zaledwie po minucie można cieszyć się świeżo parzoną kawą.

Kawy speciality z Nikaragui i Angoli – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Istnieje kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Jednym z cieszących się największą popularnością na świecie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki Tchibo Cafissimo różnią się kształtem od innych, co przez wiele lat zmuszało klientów do zaopatrywania się w nie u jednego dostawcy. Problem ten dotykał każdego systemu w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie oferowanych jest w sprzedaży – także w Polsce – sporo ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym też zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta posiada linię kaw single origin, nazywanych też kawą speciality. Ziarna tych kaw charakteryzują się tym, że pochodzą z jednego zbioru, uprawy oraz gatunku. Smak takiej kawy jest unikatowy, dlatego że ma na niego wpływ mnóstwo rozmaitych czynników, przykładowo warunki atmosferycznepanujące w roku zbiorów. Łączenie kaw single origin z mlekiem czy dodatkami aromatyzującymi tłumi ich niepowtarzalny nuty smak. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (100% robusta), a także z Etiopii i Brazylii (100% arabika). W tych ziarnach mocno odczuwalne są aromaty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Jaki jest koszt naparu z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w domu, jak i w hostelach lub biurach. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoki i najczęściej zamyka się w widełkach 1,10-1,40 zł. Znaczy to, że taka kawa jest kilka razy tańsza niż podobny napój serwowany w kawiarniach w galerii bądź w bufetach w biurze. Rozsądne ceny i nowoczesny design ekspresów na kapsułki sprawiają, że z roku na rok częściej pojawiają się one w naszych domach. Z ich pomocą będziemy cieszyć się filiżanką takiej kawy do niedzielnego ciastka, a przy tym zaserwujemy znajomym najwyższej jakości kawę podczas weekendowych spotkań, bez zamartwiania o gigantyczne koszty. Jeśli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo upewnijmy się wcześniej czy będą pasować do naszego urządzenia.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]