Czym różnią się bluzy sportowe od bluz lifestyle?

10 listopada 2021

Chcesz kupić bluzy sportowe? Skieruj się na tę stronę.

Kto uprawia sport systematycznie niewątpliwie spostrzegł, iż jedynie dobrej jakości odzież sportowa umożliwia ćwiczenia w całkowitym komforcie. Kompletując ubiór na treningi, zwłaszcza tych outdoorowe, jak jazda na rowerze, bieganie czy gra w tenisa, nie zapominajmy o zakupie bluzy sportowej.

Bluzy lifestyle a bluzy sportowe – najważniejsze różnice

Modele bluz z suwakiem, kapturem lub bez nich od lat są już normalnym elementem codziennego ubioru. Nie zadziwiają nawet w zakładach pracy, gdzie jeszcze niedawno obowiązywały surowe wytyczne odnośnie ubioru. Bluzy uważane są za odzież typu casual, dlatego że są praktyczne i nie krępują ruchów, a szycie ich z ciepłych materiałów sprawia, że to znakomita odzież wierzchnia na wiosnę oraz jesień. Bluzy sportowe, choć mają bardzo podobny fason, w wielu miejscach różnią się od bluz casual. Te ostatnie w większości wypadków szyte są ze stuprocentowej bawełny albo bawełny z drobnym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe zaś nieraz produkowane są wyłącznie z poliestru. Jest to niesłychanie wytrzymały materiał, który nie rozciąga się zbyt szybko i wolniej się przecierać. To dlatego jest idealny do wytwarzania z niego odzieży sportowej, która musi być wytrzymała na duże przeciążenia działające na nią w trakcie intensywnych ćwiczeń. Prócz tego poliester efektywnie odparowuje wilgoć, wobec tego sportowiec nie spędza kilku godzin w przepoconych ubraniach.

Zamawiaj bluzy sportowe wysokiej klasy – posłużą Ci wiele miesięcy

Używajmy przede wszystkim odzieży od uznanych producentów. Rzecz jasna, trzeba wtedy przygotować się na wyższą cenę zakupu takiej bluzy, ale w zamian mamy towar o wysokiej jakości z wytrzymałych materiałów, który zapewne będziemy używać wiele miesięcy. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne zastosowanie, nie powinno się ubierać zamiast niej lifestylowej odzieży, na przykład bluzy bramkarskie posiadają dodatkowe protektory na łokciach ochraniające bramkarza w czasie wykonywania parad, a bluzy dla biegaczy mają wyższy kołnierz, który chroni przed podmuchami wiatru. By mieć pewność, iż kupujemy oryginalne ubranie, wybierajmy sklepy firmowe lub prowadzone przez autoryzowanych hurtowników, które dysponują obszerną ofertą bluz sportowych damskich, męskich oraz dziecięcych.

Dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]