Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

16 września 2020

Sprawdź, gdzie nabyć części zamienne Citroen

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C7, C8, C-Crosser, Xantia, Nemo, Saxo i Xsara. Oczywiście, podobnie jak pojazdy innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen, które często kupujemy

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne głównie od danego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, płyn hamulcowy, olej silnikowy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, wymagają też elementy układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie wygodnie i tanio kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, częstokroć produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszelkie niezbędne części można zamówić za pośrednictwem internetu.

Dane adresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]