Co warto wiedzieć o rękawicach na motor?

8 kwietnia 2021

Jeśli szukasz rękawic na motor, odwiedź tę stronę.

Zakup rękawic na motor stanowi z reguły najmniejszy wydatek na zakupowej liście motocyklisty, lecz ich odpowiedni wybór jest niezwykle istotny. Wielu ekspertów sądzi, iż są one wręcz fundamentalnym – obok, oczywiście, kasku – elementem motocyklowego ekwipunku. W razie upadku ludzie mimowolnie podpierają się dłońmi, tym samym to one przyjmują większość siły uderzenia. Rękawice na motor muszą zatem chronić dłonie, ale także powinny zapewnić im optymalną swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich dobór nie jest więc prostym tematem. Na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać model, który będzie adekwatny do panujących w danej chwili warunków?

Typy rękawic motocyklowych – sportowe, miejskie, crossowe

Szukając rękawic na motor, warto zastanowić się uprzednio nad tym, w jakich sytuacjach będziemy ich używali. Istnieje parę odmian rękawic na motor. Rękawice sportowe stworzone są przede wszystkim dla kierowców lubiących agresywną jazdę. Jeśli jednak wolimy spokojniejszy styl jazdy, powinniśmy kupić rękawice turystyczne albo miejskie (te pierwsze zostały uszyte tak, by zapewnić wysoką wygodę podczas dalekich tras). Motocykliści wybierający off-road, powinni z kolei kupić rękawice cross, które dedykowane są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie zaleca się korzystać ich do jazdy po asfalcie. Poza tym zupełnie oddzielny typ rękawic stanowią rękawice przeciwdeszczowe, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo dłoni w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Rękawice motocyklowe – zwróć uwagę na to, z czego są uszyte

Przy wyborze rękawic na motor należy zawsze sprawdzić, z czego zostały one wyprodukowane. Polecamy te wykonane ze skóry – najczęściej bydlęcej, koziej czy też kangurzej, a również te wzmocnione elementami z kevlaru i pozostałymi materiałami o wysokiej wytrzymałości. Warto także zaopatrzyć się w przydatne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi przykładowo wkładki, które zagwarantują wygodną podróż również przy minusowych temperaturach.

Dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]