Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

26 listopada 2023

Shutters zamówisz na http://tinyurl.com/y22u2okw.

Planując aranżację pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się standardowe aranżacje, to znaczy firany oraz zasłony, które nieraz zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi – zastosowanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od fantazji mieszkańców. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice dekoracyjne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jednak jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie widuje się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas na pewno kina lub telewizji, ponieważ tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich i Afryce Południowej.

Shuttersy nadają wnętrzom nader wytworny wygląd

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie wyglądają, mają one także praktyczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące dni powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z wieloma stylami wnętrz i da się je umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader atrakcyjny wygląd, zatem wpływają na zwiększenie wartości domu. Wypada również uwydatnić, iż shuttersy są regulowane bez użycia sznurów, co właściciele zwierząt oraz rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające sznurki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]