Bursztyn w biżuterii

18 kwietnia 2023

Szukasz biżuterii z bursztynem? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Biżuteria z bursztynem zawsze jest popularna – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie może bądź co bądź dziwić – jantar jest wszak jednym z najpiękniejszych materiałów, a swoboda jego w nadawaniu mu rozmaitych kształtów sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby można dostosować do aktualnych mód. Żeby cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o nią odpowiednio zadbać. O co chodzi? Powie wam nasz poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Złoto Bałtyku to niezwykle wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie musi być trzymana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć jedwabną szmatką, a następnie dokładnie zapakować w folię i włożyć do drewnianego pudełka. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać dwóch ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Pielęgnacja biżuterii z bursztynem

Złoto północy nie znosi mocnych preparatów czyszczących. Lepiej więc zrobimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze specyfiki – między innymi mleczko migdałowe oraz kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną ścierką, lekko zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie może być jej za wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w szufladzie starą biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal jest piękna, jednak czas zostawił na niej swój ślad. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz tylko pogorszyć sytuację – powinieneś zatem poprosić o pomoc złotnika.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]