Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

24 października 2021

Potrzebujesz anteny naziemnej? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W ogromnej większości domostw dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest obecnie niezwykle duży. W sklepach znajdują się pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, cechują się też wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy kupić. Należy wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]