Jak zamontować panele podłogowe?

17 maja 2021

Kup podłogi drewniane dębowe.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później sprzedawca może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża – absolutnie minimum wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]