Fotele do grania – wydatek, który zapewni komfort gamerom

24 kwietnia 2021

Kartkując foldery sklepów z meblami coraz częściej znajdziemy w ich ofercie strony skupiające fotele dla graczy. Gros konsumentów przeważnie nie dostrzega różnic między takimi fotelami a fotelami biurkowymi, jednak prawdziwi gamerzy wiedzą, iż dobry fotel gamingowy jest niezbędny, gdyż zauważalnie zwiększa komfort rozgrywki.

Na co więc zwrócić uwagę wybierając fotel dla gracza?

Przez minione trzydzieści lat gry komputerowe zdobyły porywającą popularność i ekspresowo przeszły z salonów gier do mieszkań graczy. Powstał też e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu sięga po gry dla rozrywki, a wręcz spędza przed komputerem kilkanaście godzin w tygodniu przygotowując się do ważnych zawodów. Z tego też powodu konieczne im są specjalnie zaprojektowane krzesła gamingowe, których podstawową funkcją jest zapewnienie graczom pewnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody podczas kilkugodzinnych sesji. Na co wobec tego zwrócić uwagę wybierając fotel do grania? W pierwszej kolejności dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on dostosowanie elementów wpływających na jego wygodę, czyli na wysokość podłokietników, siedziska i zagłówka, rozłożenie poduszek na odcinku lędźwiowym i piersiowym oraz kąt minimalnego i maksymalnego wychylenia oparcia. Istotne są także tworzywa z jakich wykonane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe na duże obciążenia, a na elementach mających styczność bezpośrednio ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) powinno być osłonięte materiałem, który nie wywoła zaczerwienienia ani uszkodzenia skóry.

Fotele gamingowe – skąd biorą się różnice cen?

Cena krzesła dla gracza nie jest niska – koszt zakupu najtańszych foteli z tej kategorii oscyluje w okolicach 400 zł, natomiast w przypadku modeli z górnej półki nieraz mocno przekracza 1000 zł. Z czego wynika taka rozpiętość cen? Najtańsze modele krzesła gamingowe najczęściej mają nieznaczną możliwość regulacji i są wyprodukowane z surowców niższej jakości, jednakże bez problemu zaspokoją wymagania graczy, którzy spędzają przed komputerem po kilka godzin w tygodniu. Fotele przeznaczone dla profesjonalnych graczy są w stanie udźwignąć wysokie obciążenia (nawet do 120 kilogramów!), są często pokryte bardzo wytrzymałą naturalną skórą mają szerszy zakres regulacji poszczególnych modułów, a także posiadają takie udogodnienia, jak kieszonki na drobiazgi, podnóżki bądź zaczepy na słuchawki.