Przyjęcia okolicznościowe – zadbaj o ich właściwą oprawę

8 kwietnia 2022

Gdy ktoś mówi o organizacji dużej imprezy rodzinnej, zapewne naszym natychmiastowym skojarzeniem jest ceremonia ślubna wraz z obiadem weselnym. Jednak huczne przyjęcia okolicznościowe, na które czasem sprasza się grono bliskich z bliskiej i dalekiej rodziny, to również ceremonie chrztu, komunie oraz zabawy z okazji 18-tych urodzin. Gdy lista gości jest bardzo długa, najczęściej nie mamy możliwości zorganizować przyjęcia i przygotować posiłków dla uczestników we własnym mieszkaniu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie stosownego do okazji lokalu.

Organizacja przyjęcia okolicznościowego – na co zwrócić uwagę?

Każdy typ uroczystości wiąże się z różnymi potrzebami osób zaproszonych. W przypadku imprezy o bardzo rozrywkowym charakterze, jak np. osiemnastka lub imieniny, w której będą brać udział przede wszystkim osoby dorosłe, gościom wypada zapewnić nie tylko miejsce, w którym skonsumują bez pośpiechu posiłek, ale i pomieszczenie taneczne. Z kolei zabawy, w których dużą grupę uczestników będą młodsze dzieci, jak ceremonie chrztu albo komunie, poleca się urządzić w miejscu, które oprócz użyczenia sali w środku budynku oferuje także przestrzeń w ogrodzie. Dzięki daniu maluchom możliwości zabawy w plenerze będziemy mieć pewność, że nie zmęczą się za szybko przyjęciem i nie będą prosić rodziców o powrót do domu. Potrawy oferowane zaproszonym również muszą być dopasowane do rodzaju imprezy okolicznościowej. Organizując takie wydarzenie zaleca się więc skorzystać z pomocy firmy cateringowej, która zadba o smaczne potrawy, bufet z przekąskami oraz zimne i ciepłe napoje.

Pałac Radziwiłłów pod Krakowem – imprezy okolicznościowe w królewskim duchu

Wyszukanie sali na organizację imprezy okolicznościowej w Małopolsce, zwłaszcza w większym mieście, jest całkiem proste, jednakże niewiele ofert może konkurować z zabytkowym Pałacem Radziwiłłów, zlokalizowanym w Balicach nieopodal Krakowa. Od dziesiątek lat w iście dworskim stylu odbywają się w nim komunie, chrzty i – naturalnie – zabawy weselne, które każdy z gości zapamięta na lata. W Pałacu Radziwiłłów można zająć jedną albo kilka sal, w których bez trudu można zmieścić nawet do stu trzydziestu osób. Z kolei jeżeli zabawa ma być urządzona w plenerze, to w ogrodzie przed Pałacem może bawić się przeszło trzystu gości. Co najważniejsze, firma cateringowa obsługująca to miejsce świadczy kompleksową obsługę przyjęcia okolicznościowego, od rozstawienia oraz dekoracji stolików, przez przyrządzenia dań, aż po doświadczoną załogę kucharzy i kelnerów.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]