Nieszczelne okna – jak je zreperować?

19 kwietnia 2022

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o nieszczelnych oknach plastikowych, znajdziesz na www.serwismeteo.pl.

Na samopoczucie lokatorów ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać co najmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie potencjalne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (przeważnie służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]