Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

11 sierpnia 2021

Skieruj się tutaj, aby uzyskać więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach jest często źródłem sporych kłopotów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, a ich właściciele często nie są gotowi prawidłowo zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu oraz wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy profesjonalistom ds. rachunkowości, otrzymamy gwarancję, iż ewentualne kontrole US nie zakończą się nałożeniem mandatów. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy kierować się tylko jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi z reguły zwiastują jej niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy mają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]