Komu zlecić przygotowanie projektów mieszkań?

19 września 2020

Sposób, w jaki prezentują się pomieszczenia, w których przebywamy, ma niezmierne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Wskazane jest więc zadbać o to, żeby wnętrza naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich wygląd odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Aranżacja wnętrz wydaje się nieskomplikowane, jednak najczęściej okazuje się, że aby wykonać ją doskonale, konieczne są fachowe umiejętności. Stawka jest duża – chodzi przecież o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym przyjdzie nam spędzić kilka albo nawet kilkadziesiąt najbliższych lat. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie profesjonaliście – projektantowi wnętrz.

Projektant wnętrz – kompleksowa obsługa

Zlecając projektowanie wnętrz architektowi zyskujemy opiekę profesjonalisty na wszelkich etapach aranżowania – od zakupu nieruchomości, aż po wykończenie i ułożenie mebli. Przygotowane przez niego projekty mieszkań będą w pełni funkcjonalne oraz ergonomiczne. To ważne, gdyż optymalne wykorzystanie danej przestrzeni wymaga sporej wiedzy, którą można zdobyć wyłącznie podczas studiów i wieloletniego wykonywania zawodu. W ramach pojedynczego zlecenia powstają zwykle 3 projekty wnętrz – budowlany, wykonawczy i koncepcyjny.

Nie tylko aranżacja wnętrz – pozostałe usługi

Pomoc architekta wnętrz niejednokrotnie nie kończy się tylko na wykonaniu projektów. Aby jego sugestie zostały zrealizowane, zazwyczaj potrzebny jest również nadzór autorski, polegający na samodzielnym nabyciu produktów (ewentualnie ich wytypowaniu w sklepach) i nadzorze nad pracownikami remontującymi mieszkanie. Poza przygotowaniem projektów mieszkań, architekt oferuje również wsparcie przy doborze nieruchomości, w wykwalifikowany sposób analizując potencjał inwestycyjny i warunki lokalowe danego mieszkania lub domu.

Dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]