Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

13 lutego 2022

Catering świąteczny Katowice - skieruj się tu po dalsze informacje o tej usłudze.

Ostatni miesiąc roku to czas, który spędza się najczęściej z bliskimi, jednak spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. W wielu przypadkach kadra firmy przygotowuje je na własną rękę, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w ogromnych przedsiębiorstwach ten sposób działania raczej sprawdza. Żeby zatem pomóc sobie podczas organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych dużych, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Które typowe potrawy znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Bez wątpienia na wigilijnym stole musi zostać postawionych jak najwięcej rodzimych świątecznych potraw. To głównie ryby, np. chrupiący filet z łososia albo karpia oraz zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też uszek z grzybami i kapustą, które najczęściej spożywane są wespół z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zakąsek na chłodno, przykładowo bez sałatki jarzynowej czy ryby po grecku. Trzeba też zadbać o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, lekki sernik lub kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Za organizację bożonarodzeniowego spotkania w firmie należy zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz określić dzień wydarzenia oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Umożliwia to dokładne oszacowanie prognozowanej liczby gości imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie optymalną ilość porcji. Rekomendujemy porozmawiać z załogą o menu i wspólnie wybrać te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest także to, aby mieć wiedzę czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które używane są w ciastach, albo są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla tych osób należy zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, lecz nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]