Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

26 października 2023

Zajrzyj w to miejsce jeśli potrzebujesz zlecić czyszczenie malware WordPress.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że liczbę stron oraz sklepów działających z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania witryny, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie malware z WordPressa?

Strona internetowa rozsyła niechcianą pocztę? Logowanie jest niemożliwe? Obrazy na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci portali? To tylko parę z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach nieodzowne jest natychmiastowe działanie w celu znalezienia powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić zawodowcom od tego typu zadań, bowiem usuwanie malware z WordPressa częstokroć przekracza kwalifikacje osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Spece zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają pliki htaccess i wp-config, a także kod zainstalowanych na stronie szablonów i wtyczek. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeżeli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do wykazu wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć też niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego typu rejestrów. Naprawa wszystkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż taki przypadek nie nastąpi w przyszłości, stąd kluczowe jest cykliczne uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]