Co warto wiedzieć o doradztwie HR?

11 kwietnia 2021

Szukasz dobrej oferty doradztwa HR? Nie zwlekaj! Wejdź tu.

Część przedsięwzięć zaplanowanych przez dział HR może wykraczać poza możliwości danego przedsiębiorstwa. Problem staje się niezwykle poważny, gdy określony projekt dotyczy problematyki nieznanej do tej pory zespołowi i zakłada sporo niewiadomych. Kluczowy dla skuteczności przeprowadzenia całego procesu jest poziom zaawansowania projektu i, rzecz jasna, wiedza niezbędna do jego zakończenia. W związku z tym w licznych sytuacjach nieodzowna okaże się pomoc zewnętrznych specjalistów, którzy, w zależności od projektu, mogą wziąć na siebie zarządzanie całością bądź zagwarantować doradztwo na pojedynczych etapach projektu. W jakich sytuacjach podmioty winny zdecydować się na usługi doradztwa personalnego?

Doradztwo personalne – zarządzanie przebiegiem całego projektu albo jego etapami

Po pomoc oferowaną w ramach doradztwa HR, firmy sięgają w rozmaitych okolicznościach. Jednym z głównych aspektów tego rodzaju współpracy jest badanie poziomu satysfakcji pracowników. By jego wyniki były miarodajnei przydatne przy sporządzaniu strategii, wymagane jest zastosowanie stosownych procedur gromadzenia informacji i ich właściwa analiza. Prócz tego podmioty nierzadko zwracają się do konsultanta HR w celu zrealizowania różnego rodzaju audytów – zwłaszcza odnośnie komunikacji wewnętrznej. Jak już wspomnieliśmy, funkcja doradcy HR w całym procesie bywa wieloraka. Czasem jest on project managerem, zarządzającym całym procesem od początku do końca, innym razem zaś jest jedynie doradcą merytorycznym, dającym kompleksowe wsparcie w przypadku ewentualnych trudności.

Doradztwo personalne – jak znaleźć właściwego konsultanta?

Efektywność strategii wdrażanych we współpracy z doradcą HR w głównym stopniu zależy od tego, jakie umiejętności posiada dany ekspert. Przy zatrudnieniu konsultanta HR należy zwrócić wyjątkową uwagę na jego doświadczenie. Warto sprawdzić to, dla jakich firm dotychczas pracował i, co najistotniejsze, jakie zadania tam realizował.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]