Sztabki srebra – pomysł na inwestycje na każdą kieszeń
11 października 2021
Chcesz zamówić srebro w sztabkach? Koniecznie odwiedź ten adres.
Od lat uważa się, iż inwestycja w kruszce jest trafnym sposobem na lokowanie pieniędzy, który po pewnym czasie przynosi namacalny dochód. Najpopularniejszym teraz metalem inwestycyjnym jest zdecydowanie złoto, jednak w ostatnich latach srebro znów cieszy się popytem wśród coraz szerszej grupy osób, zarówno tych ze skromniejszym, jak i nieograniczonym potencjałem finansowym, i przestało być traktowane wyłącznie jako metal przemysłowy.
Srebrne sztabki – kruszec wykorzystywany w różnorodnych gałęziach przemysłu
Srebro istnieje w naturze 17 razy częściej od złota, należy jednak podkreślić, iż jego cena rynkowa w relacji do ceny złota nie odpowiada tej zależności ilościowej i zawsze jest dostrzegalnie niższa. Zakup srebra jest jednakże doskonałym pomysłem dla inwestorów, którzy potrzebują urozmaicić swój portfel, a którzy nie mają finansów pozwalających na kupno dużych ilości złota. Trzeba jednak pamiętać, że z powodu swoich cechy, srebro znajduje rozległe zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu co skutkuje tym, że jego cena jest w wyższym stopniu wrażliwa na zmiany zachodzące w gospodarce. Łatwo to swoją drogą dostrzec badając wykres jego ceny z minionych 2 dekad. Z tego też powodu lokata oszczędności w srebro łączy się z wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, więc polecana jest osobom świadomym aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku metali inwestycyjnych. Można jednak zakładać, iż zapotrzebowanie na srebro w dalszym ciągu będzie wyglądało podobnie, a wraz z postępującym rozkwitem elektroniki, fotowoltaiki i medycyny, w których srebro jest często wykorzystywane, a także nieprzemijającej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego cena będzie z czasem wzrastać.
Czy przeciętnego Polaka stać na sztabki srebra?
Tak ja złoto, srebro w sztabkach występuje w różnorodnych wagach, co ułatwia skonstruowanie portfela inwestycyjnego, umożliwiającego sprzedaż zależnie od potrzeb dużych bądź małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym również w zasięgu finansowym niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze 100 g i 50 g oraz uncji trojańskiejczyli (31,1 g). Rzecz jasna, gdy zamówimy sztabkę o większej wadze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, należy jednak pamiętać, że nie można podzielić sztabki i w razie konieczności jej sprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Z tej przyczyny jeśli sztabki srebra mają być dodatkowo asekuracją finansową na gorsze dni, warto zdecydować się na kupno sztabek o różnych ciężarach, żeby móc w przyszłości sprzedać tylko tyle kruszcu, ile faktycznie musimy. Drugą opcją jest także inwestycja w względnie droższe srebrne combibary, innymi słowy zespolone 1-gramowe sztabki srebra dające się łatwo rozdzielić. Minusem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego kupno i sprzedaż obciążone są 23% stawką VAT.
Dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]