Kredyt obrotowy – sposób na wsparcie prowadzonej przez siebie działalności

20 września 2021

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych maszyn i urządzeń. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników oferują aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, dlatego nie polecamy tej drogi pozyskania środków finansowych.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wybrać kredyt perfekcyjnie dostosowany do wymagań i potrzeb naszej firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.