Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

18 września 2021

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest w dzisiejszych czasach ogromnie popularne, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje olbrzymia rzesza Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, ponieważ nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki najczęściej mają własne warunki, według których przyznają kredyty czy też odmawiają ich udzielenia. Istnieją jednakże ogólne czynniki, determinujące fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową raczej spotkają się osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania. Na największe trudności muszą być gotowi klienci, którzy nie zaciągnęli dotąd żadnego kredytu. Należą do tego grona przede wszystkim studenci i kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat i osiągają niskie zarobki albo są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z tym, że kredyt nie zostanie im udzielony, muszą liczyć się również emeryci. Oczywiście finansowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące w innym kraju. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób decyduje się wziąć kredyt w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków mają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Doskonałym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, ale wespół z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, jakie podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.