Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

21 lutego 2021

Przejrzyj internetowy kantor.

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższym banku – te pierwsze wciąż funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Aczkolwiek w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online to mniejsze spready

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Zaletą kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Drugim i nadzwyczaj ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez banki i kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może skutkować zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka dodatkowych usług lubianych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wówczas, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) lub w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Doceniasz komfort w rozporządzaniu środkami finansowymi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób lubiących wygodę oraz dużą autonomię w zarządzaniu własnym kapitałem. Używają ich również osoby spłacające zobowiązania w obcej walucie i osoby studiujące lub pracujące za granicą. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]