Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

19 września 2022

Potrzebujesz szczegółowych informacji o kursie gotowania dla dzieci? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj tutaj.

Dzieci kochają brać udział w kuchni – ozdabiać wypieki bądź przynosić i wybierać składniki. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Warsztat kulinarny dla dzieci – czemu warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział pociechy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko zdobywają przydatne umiejętności, ale , co najważniejsze, kształtują swoją kreatywność i uczą się niezależności. A po prostu świetnie się bawią. Ćwiczenie nieskomplikowanych przepisów, dobieranie oraz mieszanie ingredientów oraz łączenie ciekawych smaków – to wszystko powoduje, że maluchy z entuzjazmem gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co pozytywnie wpływa na ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, toteż jest to znakomita okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z dzieckiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później spróbować tego, co przygotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Zajęcia odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. W czasie warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, przystrojonej świeżymi dodatkami pizzy, ewentualnie ugotować apetyczny makaron na słono lub słodko. W trakcie warsztatów grupa przygotowuje także pyszną deser – mus z polewą i kruchym ciastem. Nauka połączona z zabawą to doskonały sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych dań przynosi dzieciakom sporo szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu znakomitej pizzy czy przystrajaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez wykwalifikowanego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę i doskonały kontakt z dziećmi.

Dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]