Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

4 maja 2022

Szukasz szczegółowych wiadomości o aktualnej ofercie wyprawy w Himalaje? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to sporo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole zmagań najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na początku należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Źródłem komplikacji bywa również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te góry. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]