Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

11 października 2020

Wszystko o Kilimandżaro wyprawa

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych wrażeń z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają przede wszystkim kurczące się już lodowce, możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również przepiękne widoki. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga właściwego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym trzeba pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – używanie środków odpędzających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]