Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

20 października 2020

Trekkingi górskie - dowiedz się więcej o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wyprawy w góry mogą mieć wiele postaci. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy klasyfikują trzy stopnie trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do intensywnej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga dobrej kondycji fizycznej i minimum elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla jednostek ze znakomitą sprawnością, znajomością natury wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania w czasie długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego typu rozrywki najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, dużym uznaniem cieszą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]