Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

10 grudnia 2021

Korzystna oferta wycieczki w Alpy.

Pasjonaci gór, którzy poznali już dokładnie wszelkie marszruty w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich i w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i kartkują oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze szczyty Alp

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Europy, którego obszar rozciąga się kilka krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego globu, to np. Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m. , a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – oszałamiające doznanie

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo interesujących propozycji adresowanych do miłośników gór o różnorodnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak utrzymują optymalną kondycję fizyczną i nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga podwyższać swoje umiejętności. Tym, których interesuje przede wszystkim zdobycie wiedzy, rekomendujemy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezdyskusyjną zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zwykle siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się cudownym doświadczeniem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]