Rozwiń swoje hobby – weź udział w kursie malowania akwarelami

6 stycznia 2022

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak korzystnej oferty nauki malowania akwarelami!

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych form wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym świetnym, by odczuwać z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak zaledwie metoda odpoczynku po wyczerpującym dniu bądź pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Lecz jeśli chcesz poznać nowe techniki, warto zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – nie tylko dla młodych twórców

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Rezultat końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i nieskomplikowanego do uzyskania, jednak jest wynikiem kilku czynników, o których początkujący artysta zwykle niewiele wie. Sporą rolę w samym procesie malowania ma również zbieg okoliczności – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet artyści wyrobieni w tej technice nigdy nie są przekonani o tym, że obraz zawsze będzie w stu procentach taka, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to idealne miejsce, by rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebne elementarne informacje niezbędne do rozwinięcia w sobie miłości do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile widziany, niezależnie od tego, czy podjął już próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym typem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych godzin rzetelnie przybliżają specyfikę farb akwarelowych, różnorodność technik ich stosowania, a także typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

W czasach powszechności internetu nie ma przeszkód, aby wyszukać a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez biegłego nauczyciela ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych potrzebne są sugestie, które kursanci słyszą od dydaktyków w trakcie pracy. Te korekty umożliwiają w szybszym tempie zdobyć warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który przyczynił się do tego, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Dodatkowo lekcje z zespołem innych ludzi o podobnych pasjach tworzy przyjacielską aurę wsparcia, które jest niezwykle ważne w inspirowaniu do dalszego doskonalenia warsztatu. Udział w konstruktywnej analizie dzieł innych kursantów, pomaga potem we rzetelnej ocenie osobistych prac już zakończeniu kursu.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]