Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

22 maja 2021

Więcej informacji o soku z kiszonej kapusty.

Artykuły fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znów wracają na nasze stoły. Do kapusty i ogórków dołączają także nowe, do tej pory mniej lubiane warzywa i owoce. Kiedy piszemy o zdrowotnych atutach fermentowanej żywności nie sposób nie wspomnieć również o napojach takich jak kombucza, kefir albo wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pomagają w nieskomplikowany i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu substancje potrzebne dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy dostarcza sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający masę substancji wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie. Najistotniejszym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, ogórków czy inny kwaszonek to również kopalnia witamin. Warte uwagi jest zwłaszcza wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tego napoju dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy P i K, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego należy spożywać sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego pożytecznie oddziałuje na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają poradzić sobie ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność czy wrzody dwunastnicy. Pobudzają one również apetyt i stanowią ochronę podczas leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]