Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

8 stycznia 2021

Mocne i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie nieustannie wpływają na nasze szkliwo i powodują, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj zachwycający uśmiech

Czyszczenie zębów po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi wybielające (nakładki, pasty, lakiery), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów – zalecenia po zabiegu

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalnego wzornika ustala się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważny jest również dobór właściwego odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście tonów, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.