Mikropigmentacja medyczna ukrywa efekty utraty włosów

28 lipca 2022

Szukasz szczegółowych informacji o mikropigmentacji włosów? Zajrzyj na https://microclinic.pl

Zapewne przeglądając usługi gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie mniej używane określenie na modny wśród kobiet makijaż permanentny. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod użycia tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie łysiny i blizn

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają przeważnie kobiety pragnące zaoszczędzić czas przeznaczany każdego dnia na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać każdego dnia. Jest jednak również mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, wywiera znaczne oddziaływanie na psychikę osoby, która się jej podejmuje. Od kilkunastu lat nadzwyczaj popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względów finansowych nie może zdecydować się sporo ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala też podnieść poziom zadowolenia z własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutka, jak również ukrywanie blizn oraz bielactwa.

Mikropigmentacja włosów – dlaczego ten zabieg należy ponawiać cyklicznie?

Na pozór zabieg ten wygląda jak szablonowa usługa tatuażu. Linergista lub linergistka, bo tak zwie się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem dokonuje nakłucia naskórka i w ten sposób wprowadza w niego barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu finalny efekt nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez 12 miesięcy. Skąd wynika ta różnica? W trakcie tatuażu pigment umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, z kolei podczas zabiegu mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka z upływem czasu barwnik stopniowo zanika. Zatem jeśli intencją osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie łysiny lub rzadkich włosów, powinna ona mieć świadomość, że potrzebne będzie regularne ponawianie zabiegu w minimum rocznych odstępach.

Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]