Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

6 maja 2022

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących starczowzroczności, skieruj się tutaj.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej przejawem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy ogranicza możliwość pisania, użycia telefonu komórkowego lub laptopa, czytania czasopism, a także realizowania wielu codziennych aktywności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności oka do akomodacji bądź jej kompletnej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jednak powoduje to komplikacje. Szkła do bliży utrudniają widzenie dali, okulary dwuogniskowe często nie są komfortowe, zaś modele progresywne są na ogół drogie. Najlepszym rozwiązaniem może być wobec tego pozbycie się starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Korekcja starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń łatwe czynności

Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala ustrzec się licznych problemów przy realizowaniu koniecznych, najłatwiejszych aktywności. Osoby cierpiące na tę chorobę (warto zaznaczyć, iż niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności manifestują się niedługo czterdziestce) mają problemy z pisaniem czy korzystaniem z telefonu, jak również robieniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość odczytania ceny artykułu) bądź jazdą komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy). Poza tym, odwrotnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez możliwość wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie okularów okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę niekomfortowe. Warto też pamiętać, że wada ta się nieustająco zwiększa, a każde następne dwa lata skutkują zwykle pogorszeniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie metody są dostępne?

Poza korekcją przy pomocy okularów, możliwe jest również leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania okularów. Techniki takie jak PRESBYMAX® są również drogą ku temu, by w toku pojedynczego zabiegu całkiem wyeliminować wadę w obu oczach.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]