Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

17 lutego 2021

Wszystko, co powinno się wiedzieć o terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może wpaść w najróżniejsze kryzysy. Na szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy jest pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary zmagające się z przeróżnymi trudnościami. Terapeuta pomaga pokonać trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak tutaj nierzadko potrzebne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków czy ich dzieci. Jest nieoceniony w sytuacji, gdy pomiędzy małżonkami dochodzi do konfliktów, których nie są w stanie rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże też pokonać problemy oraz usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Uczy on, że związek to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś od siebie. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe jest określenie przyczyn leżących u podstaw małżeńskich trudności. Pary, które przeszły terapię małżeńską mają umiejętności niezbędne do tego, żeby bardzo dobrze pokonywać trudności w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy spowodowała, że dzisiaj bez żadnych problemów można znaleźć polskiego psychologa też na terenie Zjednoczonego Królestwa. Znajomość języka polskiego usprawnia terapię i podnosi komfort pary, która zdecydowała się na pomoc specjalisty. Również na emigracji opłaca się powalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej partnerstwo jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339