Jonizator powietrza dla domu i biura

22 września 2020

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a także wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze zdrowie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz łagodzą niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może zachodzić w wyniku wyładowania elektrycznego, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego bądź emitowania ekstremalnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak laptopy, drukarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobre aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach mocno uprzemysłowionych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu poczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zastosowanie

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać szkodliwe drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym z papierosów. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego znużenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w urzędach, biurach, szpitalach czy szkołach, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na realizowanych zadaniach.