Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

24 grudnia 2022

Kup aparat do presoterapii na https://carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zbiór rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej stosują urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat uciska kończynę, wspomagając tak przepływ limfy. Istnieje multum wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Mobilny sprzęt do presoterapii w domu

Mnóstwo opcji użycia urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby często stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź miażdżyca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]