Do czego służą podkłady medyczne?

9 lipca 2021

Więcej o podkładach medycznych na https://verdeavis.pl/higiena/podklady-higieniczne.html.

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia grzyby, bakterie i wirusy znajdują się dosłownie wszędzie. Najwyższe ryzyko zarażenia panuje jednakże w pomieszczeniach, w których często przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia bezpośrednio dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są głównie wszelkiego rodzaju salony spa, gabinety kosmetyczne, studia tatuażu oraz placówki służby zdrowia. By zmniejszyć ryzyko przenoszenia drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, używa się różnych akcesoriów – poza rękawiczkami ochronnymi i środkami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – zastosowanie

Większość szkodliwych grzybów i bakterii przenosi się poprzez zetknięcie się skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez jednostki zarażone. By zmniejszyć niebezpieczeństwo migracji zarazków w gabinetach i salonach kosmetycznych, używa się podkładów higienicznych. Zwykle są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i tworzą efektywną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady higieniczne są jednorazowego użytku i służą do wykładania np. foteli ginekologicznych i dentystycznych, stołów zabiegowych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Nakładki na deskę sedesową – do używania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe niebezpieczeństwo roznoszenia się infekcji skórnych wywoływanych przez drobnoustroje jest tam, gdzie z zakażoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się choroby minimalizują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszelkich miejscach, w których toaleta jest ogólnodostępna – na przykład w punktach usługowych, sklepach, firmach czy placówkach oświaty.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]