Dlaczego warto zdecydować się na laserową korekcję wzroku?

20 lutego 2021

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe wiadomości dotyczące laserowej korekcji wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, codzienny komfort oraz praca w przeróżnych zawodach – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają ludzi do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy bezustannie rośnie, do czego przyczynia się zapewne bardzo nikłe ryzyko ewentualnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, bo są czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.

Korekcja laserowa wzroku – precyzja i niska inwazyjność

Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się wspaniałe rezultaty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast usunąć problem nadwzroczności. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym typem lasera stosowanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie pulsy światła IR. Umożliwia to wykonanie dokładnego formowania, a zarazem redukuje niebezpieczeństwo naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, skuteczność, dokładność, a także małe zagrożenie powikłań. Wypada napomknąć również o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – czy są przeciwwskazania?

Nim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto mieć świadomość tego, że w sporadycznych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy zwłaszcza choroby oczu jak przykładowo zaćma, nieukończony 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]