Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

8 sierpnia 2020

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, żeby używać protez. Nie jest to oczywiście najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz też wykazują sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na znaczne skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tego czasu powinien stosować zimne okłady, a od razu po zabiegu – unikać alkoholu, tytoniu oraz gorących dań. Istotne będzie też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz opuchliznę.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w sieci. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne informacje.