Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

22 lutego 2023

Zobacz, gdzie kupić aparat do fali uderzeniowej.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga wyleczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest szeroko stosowana w kosmetologii, rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką skutecznością w walce z różnymi dolegliwościami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co daje nadzwyczaj dobre rezultaty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają między innymi w przypadku schorzeń powiązanych z narządami ruchu, jak zespół bolesnego barku, bóle nadgarstka, kolano skoczka czy bóle kręgosłupa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na przeprowadzenie leczenia u dwóch osób w tym samym czasie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zredukowanie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]