Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

22 listopada 2022

Dowiedz się więcej o tajemniczych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, zatem czasem z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o godnych odwiedzenia atrakcjach oraz najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Strona dla zainteresowanych atrakcjami w Małopolsce – istotne informacje i mapy

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której migiem wyszukają Centra Informacji Turystycznej, schroniska, pensjonaty i hotele oraz zabytki i muzea zlokalizowane w miastach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Oprócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz czar regionalnego folkloru.

Katalog ambasad i proste rozmówki – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych południowych miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale też w m.in w języku włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niesłychanie przydatny dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego