Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

2 grudnia 2021

Aktualna oferta kursu Blender.

Świat grafiki nieprzerwanie ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają tradycyjne techniki preferując wykonywanie swoich dzieł tylko w formie cyfrowej. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność sporządzania grafik 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Inicjacja nauki modelowania 3D nie generuje już wielkich kosztów – można po prostu pobrać program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Kursy modelowania 3D najlepiej w jak najmniej licznych zespołach

Korzystanie z dowolnej aplikacji można opanować na własną rękę, jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często jest bardzo męczący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy dopiero poznają program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy dodawanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco dokonuje korekty modeli tworzonych przez uczestnika kursu doradzając, które elementy warto dopracowac oraz proponując ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, żeby odbywał się on w małych grupach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także amatorów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością poszukiwaną i poważaną zwłaszcza w branży gier wideo, projektowej i filmowej. Znajomość oprogramowania Blender 3D rozszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu można stworzyć wstępne zaawansowane prace, które później można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników takich warsztatów to po prostu miłośnicy animacji i artyści chcący odkryć nowe drogi wyrażania siebie czy też rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]