Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

25 stycznia 2023

Photoshop digital painting. Zdobądź więcej wiadomości.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do projektowania świata przedstawionego i postaci korzystają przeważnie z specjalistycznego oprogramowania. Wiedząc o tym wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się opanować znane programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie narzędzia można stosować?

Jest mnóstwo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki fotografii, szybko został ulubionym narzędzie artystów oraz game devów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych gwaszem, farbami olejnymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

Właściwie uczenie się malarstwa komputerowego przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć samemu, aczkolwiek żeby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz przydatne techniki wykorzystania pędzli, należy zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstaw działania programu. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]