Szalunki – obowiązkowy element na każdej budowie domu

15 listopada 2020

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, koniecznie odwiedź ten adres.

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków wykonuje się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna charakteryzującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale takie postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak również określa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje oczekiwany kształt. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można też efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka solidnie zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń oraz sufitów żelbetowych. Mają więc bardzo duże zastosowanie, a budowa bez ich użycia nie posuwałaby się tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są także profesjonalne podpory i dźwigary. Często zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków oraz sklejki.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]